• Shtëpi
  • Weiner Schnitzel (biftek viçin)
0 0
Weiner Schnitzel (biftek viçin)

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

1 kg mish vi, biftek
Miell
Mjeshqe buke
1 x Vezë
për të shijuar kripën dhe piperin

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Weiner Schnitzel (biftek viçin)

  • Maj

Përbërësit

Udhëzime

Pjesë

Vea duhet të jetë afërsisht 1 cm e trashë dhe e prerë në porcione. Stina me kripë dhe piper. Zhytini copat në miell, pastaj në vezën e rrahur dhe në copat e bukës.

Para se të gatuani, lëreni të qëndrojë në frigorifer për pak kohë. Në të dy anët, piqeni në yndyrë të nxehtë, mbulojeni dhe mbyteni për 30 minuta. Spërkat me lëng limoni.

Njami Njami

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Mbrapa.
Speca të mbushur
Përpara
Bukë me mish vendi hollandeze
Mbrapa.
Speca të mbushur
Përpara
Bukë me mish vendi hollandeze

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com