0 0
Dolli me avokado dhe salmon të tymosur

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
1 x Avokado
2 lugë gjelle kos
1/2Lëng limoni
2 feta Bukë e thekur
pinc piper Kajak
75 g salmon i tymosur
1/4 Kastravec i grirë
Veshje
1/2Chillii prerë
1 lugë çaji eprerë
1/2Lëng limoni
1 xDomatetheruara
1 tbsp Verë

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Dolli me avokado dhe salmon të tymosur

Një mëngjes i shëndetshëm.

  • 15 minuta
  • Racionet 2
  • Maj

Përbërësit

  • Veshje

Udhëzime

Pjesë

Përgatitni veshjen duke përzier të gjithë përbërësit së bashku me disa erëza.

Përgjysmojeni avokadon, hiqini dhe gdhendni mishin në një tas. Shtoni kosin dhe lëngun e limonit dhe mashtrohuni me një pirun. Stina mirë me kripë dhe piper të zi.

Rregulloni avokadon në bukë të thekur, spërkateni me pak piper kajen dhe shtoni salmon të tymosur dhe kastravec. Hidhini sipër veshjes me një lugë dhe shërbejini.

(Foto: pexels.com)

Njami Njami

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Mbrapa.
Tortë (Matcha —)
Përpara
Spageti me kale dhe pistake
Mbrapa.
Tortë (Matcha —)
Përpara
Spageti me kale dhe pistake

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com