0 0
Makarona me salcë misri

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
50 g gjalpë
2 copë hudhra tëprera
250 ml verë e bardhë
Krem gatimi 300 ml
200 g misër
Makarona 400 g
150 gdjathë i grirë
3 x E verdhë veze
Salcë domatesh 100ml

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Makarona me salcë misri

PRONËSITË:
  Kuzhina:
  • 30 minuta
  • Racionet 4
  • Maj

  Përbërësit

  Udhëzime

  Pjesë

  Treteni gjalpin në një zjarr mesatar në një tigan. Shtoni hudhrat dhe gatuajini për 2 minuta që të zbuten. Shtoni verën dhe skuqni shpejt. Gatuani për 4 minuta dhe trazohuni. Shtoni kremin dhe misrin dhe 3 minuta.

  Ndërkohë, në zierjen e ujit me kripë, gatuani makaronat sipas udhëzimeve mbi paketimin. Vraponi dhe kurseni 3/4 gota (180 ml) ujë gatimi.
  Fshikulloni parmesanin dhe të verdhët e vezëve në një tas dhe fillojini. Shtoni piperin dhe makaronat në përzierjen e kremit, pastaj shtoni përzierjen e parmesanit, salcën e domateve dhe ujin e rezervuar për të gatuar makaronat. Hiqe nga zjarri.

  Përziejini makaronat me salcën. Merr shije dhe shërbehu.

  (Foto: pexels.com)

   

  Rishikimet e recetës

  Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
  Mbrapa.
  Vezë nga meksikani
  Përpara
  Bovla orizi
  Mbrapa.
  Vezë nga meksikani
  Përpara
  Bovla orizi

  Shto

  Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com