0 0
Byrek me krem

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

3 x Vezë
0,5 l qumësht i nxehtë
1 filxhan sheqer kristali
1 lugë gjelle gjalpë
2 lugë miell misri
kripë pinc

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Byrek me krem

  • Medium

Përbërësit

Udhëzime

Pjesë

Rrihni të verdhët e vezëve të tre vezëve së bashku me një filxhan sheqer dhe dy lugë miell misri dhe përziejini mirë dhe shtoni një litër qumësht që është nxehur deri në pikën e zierjes.

Shtoni një grimë kripe dhe gjalpë sa një arrë. Gatuajini përbërësit për rreth 5 minuta, pastaj trazoni të bardhat e vezëve të rrahura dhe hidheni në tabakanë e pjekjes dhe lëreni të ftohet. Para se të shërbesh, fshikulloje një majë kremi dhe shtrije sipër.

Njami Njami

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Mbrapa.
Ananasi "Sharlota"
Përpara
Tortë me «ushqim super engjëll»
Mbrapa.
Ananasi "Sharlota"
Përpara
Tortë me «ushqim super engjëll»

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com