0 0
Biskota me boronicë

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
Gjalpë 100 g
80 g sheqer pluhur
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
100 g miell universal
30 g Cornflour
4 tbsp
Çokollatë e bardhë 50 g
50 gBoronicathara

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Biskota me boronicë

PRONËSITË:
  • 40 minuta
  • Racione 10
  • Medium

  Përbërësit

  Udhëzime

  Pjesë

  Fshikulloni gjalpin dhe sheqerin pluhur dhe shtoni ekstraktin e vaniljes.

  Përziejmë miellin, miellin e misrit dhe miellin dhe i shtojmë në gjalpë. Trazojmë çokollatën dhe boronicat, pastaj e formojmë brumin në një rrotullim. Mbështilleni me fletë ushqimi dhe ruajeni në frigorifer për të paktën një orë. Parangrohni furrën në 180ºC.

  Priteni brumin në rrathë me madhësi 1 cm, vendoseni në një tabaka pjekjeje të mbushur me letër për pjekje dhe piqeni për 12 deri në 15 minuta derisa të bëhen të lehta ngjyrë kafe të artë, por të buta deri në prekje.

  (Foto: pexels.com)

  Rishikimet e recetës

  Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
  Mbrapa.
  Limonadë me rum të nxehtë
  Përpara
  Tigan (Ferma —)
  Mbrapa.
  Limonadë me rum të nxehtë
  Përpara
  Tigan (Ferma —)

  Shto

  Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com