0 0
Risotto domatesh

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
2 lugë gjelle vaj ulliri
1 xQepë e prerë
1 copë hudhra të prera
180 g oriz
200 gdomategrirë
Supë perimesh 600ml
30 g parmesan i rruar
1/2 buqetë Basili

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Risotto domatesh

PRONËSITË:
  • 30 minuta
  • Racionet 2
  • Maj

  Përbërësit

  Udhëzime

  Pjesë

  Ngrohni vajin në një tigan, shtoni qepën me një pinc kripë dhe piqeni për 10 minuta ose derisa të zbutet, pastaj shtoni hudhrat dhe piqeni për 1 min. Trazoni orizin dhe gatuani për 2 minuta.

  Shtoni domatet dhe gatuani në një zjarr të moderuar. Shtoni gjysmën e supës dhe gatuani dhe trazoni derisa të ngjhet. Hidhni supën e mbetur mbi lugë dhe zieni për rreth 20 minuta duke e trazuar, derisa orizi të përgatitet plotësisht.

  Trazojeni parmesanin, mascarponen ose djathin me krem dhe bazilikën dhe shijojini. Vendoseni në pjata dhe shërbejeni me një lugë.

  (Foto: pexels.com)

  Njami Njami

  Rishikimet e recetës

  Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
  Mbrapa.
  Tofu për mëngjes
  Përpara
  Gnosed në salcë gjalpë
  Mbrapa.
  Tofu për mëngjes
  Përpara
  Gnosed në salcë gjalpë

  Shto

  Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com