0 0
Marmelatë karrote

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

0,5 kg karrota
2 x Limon
0,7 kg sheqer kristali
1/2 filxhan arra të prera

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Marmelatë karrote

PRONËSITË:
  • Pa gluten
  • Vegan
  • 40 minuta
  • Maj

Përbërësit

Udhëzime

Pjesë

Pastroni karrotat dhe grini, gatuani derisa të zbutet, pastaj masni. Shtoni sheqerin, lëngun e dy limonëve dhe zesën e rruar të një limoni. Gatuani për 20 minuta dhe trazohuni shpesh. Shtoni arrat e prera, vendosni në kavanoza të nxehta sterile dhe mbylleni.

Njami Njami

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Boronica të ruajtura
Mbrapa.
Boronica të ruajtura
Mollë dhe pjeshkë të ruajtura
Përpara
Mollë dhe pjeshkë të ruajtura
Boronica të ruajtura
Mbrapa.
Boronica të ruajtura
Mollë dhe pjeshkë të ruajtura
Përpara
Mollë dhe pjeshkë të ruajtura

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com