0 0
Margarita nga kastravecat e ngrira

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
2 xKastravec iprerë në feta, 1 filxhan
250 ml Tekila
Shurup Agavini 90 ml
50 ml lëng portokalli
Lëng limoni 100 ml
3 filxhanë kubi akulli

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Margarita nga kastravecat e ngrira

PRONËSITË:
  • Vegan
  • 8 h
  • Racionet 6
  • Maj

Përbërësit

Udhëzime

Pjesë

Një natë më parë (ose disa orë para përgatitjes së margaritave) vendosini kastravecat e prera në një tabaka për pjekje të veshur me letër për pjekje dhe ngrijini.
Në një qese me zift, përziejini tequila, shurup agavin, lëng portokalli dhe gëlqereje dhe vendoseni në frigorifer brenda natës ose të paktën 4 orë para se të shërbeni.

Vendosni përbërësit e lëngshëm të ftohtë, feta kastraveci të ngrirë dhe 3 filxhanë akull në një blender ose robot kuzhine. Trazohuni me shpejtësi të madhe derisa të merrni një masë të lëmuar.
Për të shkurtuar syzet, lage pjesën e jashtme të xhamit me një rrotë gëlqereje.

Vendoseni kripën në një tas të cekët për t'u përshtatur, kripën dhe shtypeni butësisht gotën në një kënd të lehtë për të mbuluar skajin e xhamit dhe lëvizni derisa të jetë pjesërisht ose plotësisht e mbuluar, në varësi të asaj që ju përshtatet më mirë. Futini margaritat e përziera të kastravecave në qypa dhe zbukuroni me kastravec dhe gëlqere.

(Foto: pexels.com)

Njami Njami

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Mbrapa.
Shurup bajamesh
Përpara
Omëletë franceze
Mbrapa.
Shurup bajamesh
Përpara
Omëletë franceze

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com