0 0
Akullore me bajame

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
Qumësht bajamesh 500ml
Qumështzhelnut 500 ml
4 lugë sheqer
4 tbsp shurup panje
500 g kos vegan

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Akullore me bajame

PRONËSITË:
  • Vegan
  • 15 min + ngrirja
  • Racionet 4
  • Maj

Përbërësit

Udhëzime

Pjesë

Gatuani qumështin e bajameve, qumështin e zjerjes, sheqerin dhe shurupin e panjës në zjarr të ulët derisa sheqeri të jetë tretur (përzierja nuk duhet të ziejë).

Lëreni përzierjen e qumështit të ftohet, pastaj rrihni kosin.

Vendoseni përzierjen në makinën e akullores dhe rrihni sipas udhëzimeve të prodhuesit të akullores.
Ngrije akulloren dhe pastaj shërbeje.

(Foto: pexels.com)

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Mbrapa.
«Patate greke» të pjekura
Përpara
Petulla me spinaq
Mbrapa.
«Patate greke» të pjekura
Përpara
Petulla me spinaq

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com