0 0
Supë patatesh

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
450 g Presh
Gjalpë 40 g
kripë pinc
Patate 350 g
1 l Supë bazë - perime
Krem 200 ml
200 ml Buttermilk
1/3 lugë çaji piper
1 tbsp Chivescopëtuar

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Supë patatesh

PRONËSITË:

  Supë kremi e shijshme e bërë nga patate të bëra në shtëpi.

  • 90 minuta
  • Racione 5
  • Maj

  Përbërësit

  Udhëzime

  Pjesë

  Pritini preshtë në copa të vogla. Shkrini gjalpin në një tigan të madh në një zjarr mesatar. Shtoni preshtë dhe një grimë të fortë kripe dhe piqeni për pesë minuta.

  Uleni temperaturën në mesatare të ulët dhe gatuani gjatë trazueseve të herëpashershme derisa preshtë të bëhen të buta, rreth 25 minuta. Shtoni patatet dhe supën e perimeve, rrisni temperaturën në lartësi mesatare dhe zieni. Zvogëloni temperaturën në një të ulët, mbuloni dhe lyeni butësisht derisa patatet të jenë zbutur, rreth 45 minuta, pastaj mashoni përzierjen me një blender dore derisa të jetë e lëmuar.

  Trazoni kremin, gjalpin dhe piperin. Rërë me çiba dhe shërbim.

  (Foto: pexels.com)

  Rishikimet e recetës

  Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
  Mbrapa.
  Patate e ëmbël e pjekur
  Përpara
  Petull patatesh me salmon
  Mbrapa.
  Patate e ëmbël e pjekur
  Përpara
  Petull patatesh me salmon

  Shto

  Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com