0 0
Kallamë qengji

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
4 x Baraka qengji
2 x Presh
200 g Elbi i Perlave
1 lugë gjelle me mish trapi
500 ml birrë
1 tbsp Verë

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Kallamë qengji

Shumë e thjeshtë.

  • 3 h
  • Racionet 4
  • Medium

Përbërësit

Udhëzime

Pjesë

Parangrohni furrën në 170ºC.

Vendosni një salcë të madhe në një zjarr të fortë dhe skuqni kallëpët e qengjit në 1 lugë gjelle vaj ulliri, ndërkohë që përgjysmoni, lani dhe copëtoni afërsisht preshtë.
Shtoni në tigan me elb, pastën dhe një pinc kripë dhe piper të zi, pastaj përziejini mirë.

Hidhni një birrë dhe 1 lugë gjelle verë të kuqe, pastaj mbulojeni me një litër ujë.
Piqeni në furrë për 2 orë e 30 minuta ose derisa të zbutet, pastaj shërbejeni. Ngadalë!

(Foto: pexels.com)

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Mbrapa.
Byrek me qepë
Përpara
Perimet me anë të Mesdheut
Mbrapa.
Byrek me qepë
Përpara
Perimet me anë të Mesdheut

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com