0 0
Biskota me çokollatë pa laktozë

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
150 g arra pekane
150g Lysi minc
350 g sheqer pluhur
100 g pluhur kakaoje
kripë pinc
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
4 x Vezë

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Biskota me çokollatë pa laktozë

PRONËSITË:
  • 30 minuta
  • Racione 20
  • Maj

  Përbërësit

  Udhëzime

  Pjesë

  Parangrohni furrën në 160ºC. Vendoseni tabakanë e pjekjes me letër pjekjeje.

  Pjekni arrat në zjarr të madh mesatar për disa minuta ose derisa të arrës.

  Sill sheqerin pluhur, pluhurin e kakaos dhe kripën, pastaj shtoji arrat dhe ekstraktin e vaniljes.

  Në tasin e dytë, rrahni të bardhët deri në 5 minuta. Dri të bardhët në një përzierje të thatë dhe trazojnë.

  Në një tabaka, matni 1/2 lugë gjelle të përzierjes, pastaj përsëriteni me përzierjen e mbetur dhe sigurohuni që rreth 3 cm hapësirë të mbetet midis biskotave individuale.

  Vendoseni në furrë të nxehtë për 10 deri në 15 minuta ose derisa të bëhen të freskëta nga jashtë dhe të mbeten paksa ngjitëse në mes.
  Lëreni të ftohet për 5 minuta dhe shërbejeni.

  (Foto: pexels.com)

  Rishikimet e recetës

  Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
  Mbrapa.
  Qepë të pjekura
  Përpara
  Puding bananesh
  Mbrapa.
  Qepë të pjekura
  Përpara
  Puding bananesh

  Shto

  Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com