0 0
Tortë çokollate

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
300 g arra toke
100 g Datelj
100 g fiq të tharë
4 lugë mjaltë
150 g pluhur kakaoje
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
60 g gjalpë kokosi
150 g Leshniki
200 g vaj kokosi
2 lugë me shurup Agavini

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Tortë çokollate

S'ka pjekje

PRONËSITË:
  • Pa gluten
  • 30 minuta
  • Racione 10
  • Maj

Përbërësit

Udhëzime

Pjesë

Vendosni tabakanë e pjekjes së tortës me letër për pjekje.
Përgatisni bazën duke e rrushur gjalpin e kokosit shumë hollë në një tas të vogël, pastaj vendoseni në një tas të madh me ujë të nxehtë dhe lëreni të shkrijë.

Shtoni arrat e thata, përziejini dhe rregulloni në një tabaka për pjekje dhe shtypni. Bluajini arrat në një vend shumë të mirë, pastaj shtoni putrat, fiqtë, 2 lugë mjaltë, 5 lugë gjelle kakao dhe ekstrakt vaniljeje dhe bluajini të gjitha së bashku. Ngulni në një tabaka për pjekje dhe freskohuni.

Për glazmë përziejeni vajin e kokosit, 120 g pluhur kakaoje dhe shurup agavin. Hidhe mbi tortulys dhe rregulloje me thikë dhe prit 1 orë. Kur keku të mbarojë, kur të presh dhe të shërbesh.

(Foto: pexels.com)

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Mbrapa.
Panna cotta
Përpara
Reçel gooseberry dhe runio
Mbrapa.
Panna cotta
Përpara
Reçel gooseberry dhe runio

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com