0 0
Brownies pa gluten

Ndaje në rrjetin tënd social:

Ose mund të kopjosh dhe të ndash këtë url

Përbërësit

Personalizo Pjesë
70 ml vaj
5 lugë gjelle me fije liri
200 g sheqer
Pluhurkakaoje 50 g
50 g bajame të përdheshme
1 lugë çaji pluhur për pjekjepa gluten
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
100 g çokollatë e errët vegane
Krem arre kokosi
200 ml krem kokosi
3 lugë gjelle sheqer pluhur
1/2 lugë çaji ekstrakt vanilje

Shto tek Libërshënuesit

Ju duhet të regjistroheni për të bookmark/favorite këtë përmbajtje.

Brownies pa gluten

PRONËSITË:
  • Pa gluten
  • Vegan
  • 1 h 30 min
  • Racionet 8
  • Maj

Përbërësit

  • Krem arre kokosi

Udhëzime

Pjesë

Parangrohni furrën në 180°C. Lyejnë lehtë kafjakët me vaj luledielli ose i lyejnë me letër për pjekje.

Në një tas, përziejeni me 9 lugë gjelle me ujë, përziejini mirë dhe lëreni anash që të trashet. (Fara e lirit do të bërtasë gjithë lëngun dhe do të veprojë si një lidhëse për kafjakët.)

Rinoni fasulet dhe rinoni, pastaj vendoseni në robotin e kuzhinës dhe përziejini në një masë të lëmuar. Shtoni përzierjen e lirit, vajin e lulediellit, sheqerin, kakaon, bajamet e grira, pluhurin e pjekjes dhe ekstraktin e vaniljes dhe bluajini të gjitha përsëri për të marrë brumin.

Copëtojini pak a shumë çokollatën e errët në copa të vogla, shtoni përzierjen dhe trazohuni.

Vendoseni brumin në një tabaka të përgatitur për kafe dhe piqeni për 50 deri në 60 minuta. Hiqeni nga furra dhe lini mënjanë të ftohet pak.
Në një tas, fshikulloni kremin e ftohtë të kokosit, sheqerin pluhur dhe ekstraktin e vaniljes. Pritini kafjakët në kubikë dhe shërbejini me krem kokosi.

(Foto: pexels.com)

Rishikimet e recetës

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorni një formular më poshtë për të shkruar rishikimin tuaj
Mbrapa.
Reçel gooseberry dhe runio
Përpara
Biskota me limon
Mbrapa.
Reçel gooseberry dhe runio
Përpara
Biskota me limon

Shto

Boto auto të mediave sociale Fuqizuar nga : XYZScripts.com