Нула Нула
Вегетаријанско месо од тако

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

Прилагодете Делови
3 чаши Карфиол
2 чаши Ореви
1 лажица Чили во прав
1 лажичка Каравеј
1 лажица Соја сос
1 лажица Сол
1/2 лажиче Жито лук

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Вегетаријанско месо од тако

СВОЈСТВА:
  • Гори
  • 30 мин
  • Дел 5
  • Светлина

Состојки

Инструкции

Делови

Загрејте ја рерната на 180 Степени Целзиусови. Во кујната робот меле сите состојки додека не се земјата рамномерно.
Ставете го на подмачкан лист за печење. Печете 30 минути, мешајќи на половина пат низ печењето, така што масата не гори премногу.
Се служи во такосу, буритосу, кесадили, и така натаму.

(Фото: pexels.com)

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Супа од брокула со сирење
Следна
Морков топки
Претходна
Супа од брокула со сирење
Следна
Морков топки

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com