Нула Нула
Спанаќ со млади сијалица и сланина

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

Прилагодете Делови
0.5 Кромид
200 г Свеж спанаќ
100 г Бејкон можете исто така да користите Оцет
2 х Кромид-јанг
3 х Каранфилче-лук
Магдоносот да вкус
Масло

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Спанаќ со млади сијалица и сланина

Сервирајте го ова јадење како гарнир, но исто така може да работи одлично како полнење за палачинки, пити или џебови.

  • 20 минути
  • Дел 4
  • Светлина

Состојки

Инструкции

Делови

Измијте го спанаќот, исушете го и исечете го на ленти. Исечете го кромидот и сланината на парчиња, исечете ја младата сијалица во прстени и исечете го магдоносот.

Пржете го кромидот и свртете ја сланината во тавата во масло. Додадете го спанаќот и пржете на средна температура додека течноста не испарува. Додадете мелен лук, пролетен кромид и магдонос. Промешајте ги состојките, накратко пржете и оставете ги настрана.

 

 

 

 

Вкусен Yum-Yum.

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Палента торта
Следна
Печени пастни
Претходна
Палента торта
Следна
Печени пастни

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com