Нула Нула
Пилешки ќофтиња

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

Прилагодете Делови
0,5 кг Пилешко мелено
1 x Јајце
1 / 2 чаша Лебни трошки
1 / 2 чаша Пармезан рендано
2 tbsp Маслиново масло
1/2 лажичка Жито лук
1/2 лажичка Кромид во прав
1/2 лажички Сол
Црн пипер по вкус

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Пилешки ќофтиња

  • 30 мин
  • Дел 6
  • Светлина

Состојки

Инструкции

Делови

Загрејте ја рерната на 190 Степени Целзиусови. Ставете ја хартијата за печење на лист за печење. Во тенџере измешајте ги сите состојки.
Формирајте околу 30 мали топки од смесата. Ставете ги на тавче за печење и печете 25-30 минути.

(Фото: pexels.com)

Вкусен Yum-Yum.

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Пилешка маргерита
Следна
Супа од кикирики
Претходна
Пилешка маргерита
Следна
Супа од кикирики

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com