Нула Нула
Ракчиња

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

Прилагодете Делови
⅓ Шоља Сок од лимон
⅓ Шоља Мед
1 лажичка Соја сос
1 лажичка Маслиново масло
1 лажичка Бибер сос
по вкус сол и црн пипер
2 кг Ракчиња и ракчиња
1 лажичка Чили во прав

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Ракчиња

СВОЈСТВА:
  • Гори
  • 1 ч 30 мин.
  • Дел 6
  • Светлина

Состојки

Инструкции

Делови

Во голем сад, комбинирајте сок од лимон, мед, соја сос и масло. Сезона со зачини по желба, со лут бибер сос, чили, сол и бибер. Додадете ги ракавите и добро измешајте ги. Покријте го и ставете го во фрижидер еден час за маринирање. Потопете дрвени лизгалки во топла вода. Загрејте ја надворешната скара на средна температура.

Извадете ги ракчињата од водата и извадете ги шкампите. Загрејте ги ракавиците од двете страни додека не се розови и непроѕирни, околу 5 минути на секоја страна.

(Фото: pexels.com)

Вкусен Yum-Yum.

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Домашни крекери
Следна
Пилешко во сланина
Претходна
Домашни крекери
Следна
Пилешко во сланина

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com