Нула Нула
Томато рижото

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

Прилагодете Делови
2 tbsp Маслиново масло
1 х Кромид сецкани
1 мозочен удар Лук сецкани
180 г Рајс
200 г Домати исечени
600 мл супа од зеленчук
30 г Пармезан рендано
1/2 банч Базилика

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Томато рижото

СВОЈСТВА:
  • 30 мин
  • Дел 2
  • Светлина

  Состојки

  Инструкции

  Делови

  Загрејте го маслото во тавата, додадете го кромидот со малку сол и пржете го за 10 мин или до тендер, а потоа додадете го лукот и пржете го за 1 мин. Се промешува во ориз и се готви за 2 мин.

  Додадете домати и гответе на средна температура. Додадете половина од супа и се готви, мешајќи додека не се апсорбира. Истурете остатокот супа во текот на садови и се готви, мешајќи постојано, за околу 20 минути, додека оризот е целосно подготвен.

  Се меша Во Пармезан, маскарпон или крем сирење и босилек и сезона по вкус. Се шири на чинии со лажица и се служи.

  (Фото: pexels.com)

  Рецепт мислења

  Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
  Претходна
  Тофу за појадок
  Следна
  Гночи во сос од путер
  Претходна
  Тофу за појадок
  Следна
  Гночи во сос од путер

  Додади Коментар

  Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com