Нула Нула
Месо, пченка пита

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

20 даг Мелено месо мешано
1 чаша Пченка жито
1 x кромид-ситно сецкани
по вкус Сол
1,5 l Вода
по вкус Црн пипер

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Месо, пченка пита

  • 1 ч 30 мин.
  • Светлина

Состојки

Инструкции

Делови

Пржете го кромидот, полека, во малку масти. Додадете месо, зачини и вода.

Се готви за 20 минути на температура на која врие. Додадете пченка жито и се готви за 1 час.

Се претвори во калап, се излади, се сече на парчиња и пржете во масти, додека браун. Се служи со сос или пире од домати.

Вкусен Yum-Yum.

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Свиња баба
Следна
Месо за стекови
Претходна
Свиња баба
Следна
Месо за стекови

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com