Нула Нула
Вишните fritters

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

1 чаша Брашно
2 лажици Кристал шеќер
1 лажичка Прашок за пециво
2 x Посебно јајце
1/2 лажички Сол
3 лажици Вода
1 чаша Цреша

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Вишните fritters

  • 30 мин
  • Светлина

Состојки

Инструкции

Делови

Кваси брашно, прашок за пециво, сол и шеќер. Микс шлаг жолчки од јајце со вода и се меша за да се изедначи.

Микс цврсто шлаг жолчките и додадете цреши. Место нив на лажици во топла масти (180 целзиусови степени) и се пече за 2 до 5 минути или додека не добијат убав тен.

Потрошувачка на хартија и да се послужи со шеќер во прав или овошје сос. Други овошје или бобинки исто така, може да се користи.

Вкусен Yum-Yum.

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Праска fritters
Следна
"Apple прстен"fritters
Претходна
Праска fritters
Следна
"Apple прстен"fritters

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com