Нула Нула
Јагнешка чорба

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

Прилагодете Делови
10 г Рузмарин
700 г Јагнешко раменици, без коски
150 г Маслинки
250 г Кисел кромид
700 г Цреша домати

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Јагнешка чорба

СВОЈСТВА:
  • Глутен-Бесплатно

Вкусно јадење без глутен и лактоза.

  • 2 h 30 min
  • Дел 6
  • Медиум

Состојки

Инструкции

Делови

Загрејте ја рерната на 170ºC.

На силен оган ставете плитка тава, во неа ставете ги листовите рузмарин, додадете 1 лажица маслиново масло и варете 1 минута. Во меѓувреме, исечете го јагнешкото на парчиња од 3 см.

Тргнете го рузмаринот на страна и додадете го јагнешкото во тавата 2 минути да се обои.

Во меѓувреме изгмечете ги маслинките и извадете ги јамките. Киселиот кромид исушете го и измешајте го во тавата со маслинките. Добро измешајте, па истурете ги доматите од конзерва и изгмечете ги со дрвена лажица и додадете 2 шолји вода.
Покријте и печете во рерна 2 часа или додека не се згусне, вкусно и нежно, мешајќи до половина и зачинете со прскање вода доколку е потребно.

Пробајте, зачинете со морска сол и црн пипер, посипете со крцкави листови рузмарин и послужете. Едноставно.

(Фото: pexels.com)

Вкусен.

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Вега мусака
Следна
Мини пита од смокви
Претходна
Вега мусака
Следна
Мини пита од смокви

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com