Нула Нула
Боранја

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

Прилагодете Делови
300 г Свинско можете исто така да јадете пилешко или мисиркино месо
0.5 кг Боранија
3 х Домати
1 х Бибер-жолта
Сол
Масло
1 x Кромид

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Боранја

Зелениот грав добро го регулира варењето на храната, а истовремено го чисти и дигестивниот тракт. Зелениот грав, исто така, има позитивен ефект врз крвта, бидејќи исто така се вели дека ја чисти и обезмастува.

  • 60 Минути
  • Дел 4
  • Светлина

Состојки

Инструкции

Делови

Браун Кромид во масло, додадете коцки свинско месо, пржете кратко и додадете сецкани пиперки и домати.

Врие малку, додадете зелен грав се сече на 2 см парчиња, вода, сол и се готви до тендер.

Можете да користите дополнителен зеленчук, како што се моркови или печурки, според вашите желби.

На крај, додадете го подметот направен од брашно и вода.

Послужете го садот подготвен на овој начин на плочи заедно со одбраната гарнир, како што се варени компири.

 

Уште една забелешка: зелениот суров грав содржи фазин, токсичен протеин кој предизвикува црвените крвни клетки да се држат заедно. Шеќерот се распаѓа по само неколку минути готвење. Затоа, никогаш не користете сурови зрна кои не се готват!

Вкусен Yum-Yum.

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Еспресо мартини
Следна
Kebab
Претходна
Еспресо мартини
Следна
Kebab

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com