• Дома
  • Краставица зелена салата
Нула Нула
Краставица зелена салата

Го споделите на вашата социјална мрежа:

Или можете само да копирате и споделување на оваа url

Состојки

2 x Краставица
1 x Кромид
одговараат на себе. Кисела павлака
по вкус Сол
по вкус Црн пипер
2 лажици Оцет

За да додадете ознаки

Треба да се се најавите или регистрирај се да обележувач / омилени оваа содржина.

Краставица зелена салата

  • 15 мин
  • Светлина

Состојки

Инструкции

Делови

Кора на краставица и кромид и парче нив тенки парчиња, посипете ги со една лажица сол и нека стојат за неколку минути.

Избрише со крпа или ткиво хартија за да се отстрани било каква влага на располагање. Место краставица и кромид во служи сад, додадете оцет и се меша.

Само истурете толку многу павлака дека тоа е половина покриени и посипете го со црн пипер. Кул тоа.

Вкусен Yum-Yum.

Рецепт мислења

Не постојат критики за оваа рециклирање сепак, користење на формата подолу за да напишете ја вашата критика
Претходна
Цвекло и Јаболко зелена салата
Следна
Bean салата
Претходна
Цвекло и Јаболко зелена салата
Следна
Bean салата

Додади Коментар

Социјални Медиуми Авто Објавува По Излечи Б? / : XYZScripts.com