Si želite jesti več sadja in zelenjave, pa vam to ne uspe? Tukaj so triki, ki vam ponujajo uspeh!
Tukaj smo za vas pripravili nekaj praktičnih nasvetov, kako lahko v svojo prehrano vključiti več rastlinskih živil. Pa si jih poglejmo skupaj, kako lahko to dosežete.
Začnite z majhnimi koraki: Ne poskušajte čez noč spremeniti celotne prehrane. Začnite z enim ali dvema rastlinskima obrokoma na teden. Ko se boste bolje počutili, lahko postopoma povečate število rastlinskih obrokov na teden.
Osredotočite se na polnovredna živila: Rastlinska prehrana je najbogatejša s hranilnimi snovmi, če se osredotoča na cela, nepredelana živila. To pomeni, da uživajte veliko sadja, zelenjave, polnozrnatih žit, stročnic, oreščkov in semen.
Poiščite rastlinske različice svojih najljubših živil: Zdaj obstaja veliko rastlinskih različic priljubljenih živil, kot so hamburgerji, hot dogi, mleko, sir in sladoled. Tako boste lažje prešli na rastlinsko prehrano, ne da bi se morali odpovedati svojim najljubšim jedem.
Bodite ustvarjalni v kuhinji: Pri kuhanju na rastlinski osnovi je neskončno možnosti. Eksperimentirajte z različnimi recepti in sestavinami, da najdete tisto, kar vam je najbolj všeč.
Tukaj je nekaj konkretnih nasvetov za vključitev več rastlinskih jedi v zajtrk, kosilo in večerjo:
Zajtrk: Za zajtrk si lahko privoščite ovseno kašo s sadjem in oreščki, tofu ali smoothie iz rastlinskega mleka, sadja in zelenjave.
Kosilo: Za kosilo lahko pojeste solato s kvinojo ali rjavim rižem, juho iz leče ali rastlinski sendvič ali zavitek.
Večerja: Za večerjo si lahko privoščite ocvrt krompirček z zelenjavo in tofujem, testenine z lečo ali rastlinski burger v polnozrnati žemljici.
Z malo načrtovanja in truda lahko v svojo prehrano zlahka vključite več rastlinskih jedi. Ekipa Njami Njami vam želi veliko uspeha pri vašem trudu!
(Foto: Getty Images)